ERJ-14NF2741U
Manufacturer:Panasonic
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: ERJ-14NF2741U
Secondary Manufacturer Part#: ERJ-14NF2741U
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.5 mW
3.2 mm
ERJ-14N Series
2.5 mm
AEC-Q200
2.74 kOhm
1
Thick Film
Precision
100.0000 ppm/°C
200 V