NCP563SQ25T1G
Manufacturer:onsemi
Avnet Manufacturer Part #: NCP563SQ25T1G
Secondary Manufacturer Part#: NCP563SQ25T1G
Description Value
2 %
6 V
2.3 V
6 V
400 °C/W
Matte Tin
20 mV
40 mV
260
0.4@80mA V
0.006 mA
Surface Mount
MSL 1 - Unlimited
1
-40 to 85 °C
85 °C
-40 °C
0.28 A
Fixed
2.5 V
4SC-82AB
4
Positive
2.2 x 1.35 x 1 mm
2.5V 80mA LDO Voltage Regulators
SC-82AB
0.25@80mA V