NCP1076P100G
Manufacturer:onsemi
Avnet Manufacturer Part #: NCP1076P100G
Secondary Manufacturer Part#: NCP1076P100G
Description Value
No
Matte Tin
73 %
Through Hole
7
No
7.7, 8.5 V
-40 to 125 °C
150 °C
-60 °C
650 mA
7PDIP
7
10.16(Max) x 7.11(Max) x 4.95(Max)
PDIP
100 kHz