LM2575T-3.3G
Manufacturer:onsemi
Avnet Manufacturer Part #: LM2575T-3.3G
Secondary Manufacturer Part#: LM2575T-3.3G
Description Value
75 %
40 V
4.75 V
Matte Tin
260
40 V
4.75 V
Through Hole
1
5.5 V
-40 to 125 °C
125 °C
-40 °C
1 A
Fixed
3.3 V
5TO-220
5
10.54 x 4.57 x 9.27 mm
TO-220
52 kHz
52 kHz