KSA1010YTU
PNP Epitaxial Silicon Transistor. ONSSPCTRNSTLT1T0R;
Manufacturer:onsemi
Avnet Manufacturer Part #: KSA1010YTU
Secondary Manufacturer Part#: KSA1010YTU
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • High Speed High Voltage Switching
  • Industrial Use
  • Complement to KSC2334
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
100 V
7 A
100
150 °C
1.5 W