PDT012A0X43-SRZ
Manufacturer:OmniOn Power
Avnet Manufacturer Part #: PDT012A0X43-SRZ
Secondary Manufacturer Part#: CC109159678
Description Value
Adjustable, Programmable
DOSA, SMD
14.4 V
3 V
-40 to 85 °C
12 A
12 A
66 W
0.45 to 5.5 V
5.5 V
450 mV
Industrial & ITE
12.2 mm
12.19 x 12.19 x 8.5(Max) mm
8.5 mm
12.2 mm