ST-42ETG204
Manufacturer:Nidec Components
Product Category: Resistors, Variable Resistors, Trimmers
Avnet Manufacturer Part #: ST-42ETG204
Secondary Manufacturer Part#: ST-42ETG204
Description Value
Side Adjust
RuO2 Cermet
1 Turns
125 °C
-55 °C
Surface Mount
250 mW
5.7 mm
5 mm
ST-42 Series
5.7
±20%
±100ppm/°C ppm/°C
200 kOhm