NTR25B3832CTRF
Res Thin Film 2010 38.3K Ohm 0.1% 1/4W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Manufacturer:NIC Components
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: NTR25B3832CTRF
Secondary Manufacturer Part#: NTR25B3832CTRF
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.25 W
4.9 mm
NTR Series
2.4
Thin Film
Precision
25 ppm/°C
150 V