NTR06B2742CTRF
SMD Chip Resistor, 27.4 kOhm, ± 0.1%, 63 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, Precision
Manufacturer:NIC Components
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: NTR06B2742CTRF
Secondary Manufacturer Part#: NTR06B2742CTRF
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.0625 W
1.55 mm
NTR Series
0.8 mm
27.4
Thin Film
Precision
25 ppm/°C
50 V