NTR04F8661DTRF
Res Thin Film 0402 8.66K Ohm 1% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Manufacturer:NIC Components
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: NTR04F8661DTRF
Secondary Manufacturer Part#: NTR04F8661DTRF
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.0625 W
1 mm
NTR Series
0.5
Thin Film
Precision
50 ppm/°C
25 V