NTR04F4122CTRF
Res Thin Film 0402 41.2K Ohm 1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Manufacturer:NIC Components
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: NTR04F4122CTRF
Secondary Manufacturer Part#: 22AH3012
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.0625 W
1 mm
NTR Series
0.5
Thin Film
Precision
25 ppm/°C
25 V