NPX104K310VX2MF
Safety Capacitor, 0.1 uF, 310 VAC, ± 10%, X2, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
Manufacturer:NIC Components
Product Category:
Capacitors, Film Capacitors, Noise Suppression & Safety Capacitors
Avnet Manufacturer Part #: NPX104K310VX2MF
Secondary Manufacturer Part#: NPX104K310VX2MF
|---|---|---|
| 0.1 uF | ||
| 10% | ||
| Through Hole | ||
| 150 V/us | ||
| 10 mm | ||
| 100 °C | ||
| -40 °C | ||
| X2 | ||
| 310 Vac | ||