NACEW101M16V6.3X5.5TR13F
Manufacturer:NIC Components
Avnet Manufacturer Part #: NACEW101M16V6.3X5.5TR13F
Secondary Manufacturer Part#: NACEW101M16V6.3X5.5TR13F
Description Value
100 uF
20%
2.66 mOhm
1000 hours @ 105°C
MSL 1 - Unlimited
105 °C
-55 °C
Polar
6.3 mm
5.5 mm
6.3 x 5.5
60 mA
16 V