NACE331M25V8X10.5TR15F
Manufacturer:NIC Components
Avnet Manufacturer Part #: NACE331M25V8X10.5TR15F
Secondary Manufacturer Part#: NACE331M25V8X10.5TR15F
Description Value
330 uF
± 20%
Radial Can - SMD
Solder
800 mOhm
2000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
8 mm
10.5 mm
NACE Series
310 mA
25 V