DFE201610E-1R0M=P2
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: DFE201610E-1R0M=P2
Secondary Manufacturer Part#: DFE201610E-1R0M=P2
Description Value
Powdered-Iron
0.057 Ohm
1 uH
±20%
0806 [2016 Metric]
Shielded
1 mm
2 mm
DFE201610E Series
1.6 mm
2.7 A
3.1 A