BLM18PG121SH1D
Ferrite Bead, 0603 [1608 Metric], 120 ohm, 2 A, EMIFIL BLM18PG Series, 0.05 ohm, ± 25%
Manufacturer:Murata
Product Category: Ferrites, Ferrite Beads
Avnet Manufacturer Part #: BLM18PG121SH1D
Secondary Manufacturer Part#: BLM18PG121SH1D
Description Value
0603
Matte Tin
265
Surface Mount
MSL 2 - 1 year
-55 to 125 °C
0.8 mm
1.6 x 0.8 x 0.8 mm
0.8 mm
1.6 mm