MP18021HQ-A-LF-P
Official logo for MPS
Manufacturer:MPS
Avnet Manufacturer Part #: MP18021HQ-A-LF-P
Secondary Manufacturer Part#: MP18021HQ-A-LF-P
Description Value
Half
Non-Inverting
High and Low Side
16 ns
TTL
PWM, TTL, TTL
9 ns
16 ns
12 ns
Surface Mount
MSL 1 - Unlimited
2
3.5 mA
-40 to 125 °C
125 °C
-40 °C
8QFN EP
MOSFET
0
Extended Industrial
3.5 A
2.5 A
18 V
9 V
12.0000 V