PIC18F25K83-E/ML
8-Bit High-Performance Microcontroller with CAN Technology PIC RISC 32KB Flash 5.5V 28-Pin QFN Tube
Manufacturer:Microchip
Avnet Manufacturer Part #: PIC18F25K83-E/ML
Secondary Manufacturer Part#: PIC18F25K83-E/ML
Description Value
24
12-bit
PIC18
VQFN
Surface Mount
CAN, I2C, SPI, UART
PIC18
PIC18FxxK83
25
64 MHz
125 °C
-40 °C
PIC18 Family PIC18FxxK83 Series Microcontrollers
32 KB
AEC-Q100
2 KB
5.5 V
1.8 V