DSPIC33EP32GS202T-I/MX
MCU 16-Bit DSPIC33EP dsPIC RISC 32KB Flash 3.3V 28-Pin UQFN T/R
Manufacturer:Microchip
Avnet Manufacturer Part #: DSPIC33EP32GS202T-I/MX
Secondary Manufacturer Part#: DSPIC33EP32GS202T-I/MX
Description Value
70 MHz
UQFN
Surface Mount
I2C/SPI/UART
21
125 °C
-40 °C
32 Kb
2 Kb
3.6 V
3 V