DSC1103CI5-300.0000
MEMS Oscillator, 300 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 10 ppm, 3.3 V, DSC1103
Manufacturer:Microchip
Avnet Manufacturer Part #: DSC1103CI5-300.0000
Secondary Manufacturer Part#: 70Y7867
Description Value
300 MHz
10 ppm
2 pF
105 °C
-40 °C
SMD, 3.2mm x 2.5mm
LVDS
DSC1103 Series
3.3 V