MGV12055R6M-10
Ind Power Shielded 5.6uH 20% 100KHz 11.5A T/R
Manufacturer:Laird Technologies
Avnet Manufacturer Part #: MGV12055R6M-10
Secondary Manufacturer Part#: MGV12055R6M-10
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Magnetic shielded structure
  • Low DCR and high efficiency
  • Low profile and small size
  • High reliability
  • AEC-Q200 qualified
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
20
SMD
5 mm
13.5 mm