CM5740Z171B-10
Choke, Common Mode, Suppression, 170 uH, 20 A
Manufacturer:Laird Technologies
Avnet Manufacturer Part #: CM5740Z171B-10
Secondary Manufacturer Part#: CM5740Z171B-10
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Up to 75A continuous operation capabilities
  • Broadband filtering at high current
  • Low DCR
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
20 A
170 uH