28A5131-0A2
Split Core Ferrite, 25.4 mm, 30 MHz, 500 MHz, 425 Ohm
Manufacturer:Laird Technologies
Product Category: Ferrites, Split Core Ferrites
Avnet Manufacturer Part #: 28A5131-0A2
Secondary Manufacturer Part#: 28A5131-0A2
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Easy to install
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
25.4 mm
500 MHz
30 MHz
425 Ohm
28A Series