28A3851-0A2
Ferrite Core, 260 ohm, 13 mm, 100 MHz
Manufacturer:Laird Technologies
Product Category: Ferrites, Split Core Ferrites
Avnet Manufacturer Part #: 28A3851-0A2
Secondary Manufacturer Part#: 28A3851-0A2
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Easy to install
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
12.85 mm
500 MHz
30 MHz
260 Ohm
28A Series