W3A45C103KAT2A
Capacitor Array, 0.01 uF, 50 V, 4 Capacitors, ± 10%, Surface Mount, X7R, 1.6 mm, 3.2 mm, -55 °C
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: W3A45C103KAT2A
Secondary Manufacturer Part#: W3A45C103KAT2A
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Voltage: up to 100V
  • Capacitance Range: 10pF (NP0) to 100nF (X7R)
Description Value
0.01 uF
± 10%
4
125 °C
-55 °C
1.6 mm
3.2 mm
-888
50 V