TACH156M006XTA
Surface Mount Tantalum Capacitor, 15 uF, 6.3 V, 0805 [2012 Metric], ± 20%, 5 ohm, 89 mA, H Size Code
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: TACH156M006XTA
Secondary Manufacturer Part#: TACH156M006XTA
Description Value
15 uF
± 20%
0805 [2012 Metric]
5 Ohm
-888
H
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1 mm
2 mm
1.35 mm
-888
89 mA
6.3 V