CB177K0104JBC
General Purpose Film Capacitor, Metallized PEN Stacked, 0504 [1210 Metric], 0.1 uF, ± 5%, 250 V
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: CB177K0104JBC
Secondary Manufacturer Part#: CB177K0104JBC
Description Value
0.1 uF
± 5%
0504 [1210 Metric]
Surface Mount
-888
MSL 3 - 168 hours
125 °C
-55 °C
4.6 mm
12.7 mm
10.2 mm
-888
250 V
630 V