CB027D0104KBA
Film Capacitor, 0.1 uF, 40 V, 50 V / 63 V, ± 10%, Metallized PEN Stacked, 1210 [3225 Metric]
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: CB027D0104KBA
Secondary Manufacturer Part#: CB027D0104KBA
Description Value
0.1 uF
10%
Surface Mount
Wraparound
-888
MSL 3 - 168 hours
125 °C
-55 °C
2.3 mm
3.2 mm
2.5 mm
-888
40 V
63 V