CB017D0103JBA
Film Capacitor, 0.01 uF, 40 V, 50 V / 63 V, ± 5%, Metallized PEN Stacked, 1206 [3216 Metric]
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: CB017D0103JBA
Secondary Manufacturer Part#: CB017D0103JBA
Description Value
0.01 uF
5%
Surface Mount
Wraparound
-888
MSL 3 - 168 hours
125 °C
-55 °C
1.15 mm
3.2 mm
1.6 mm
-888
40 V
63 V