CB017C0222JBA
Film Capacitor, 2200 pF, 16 V, 25 V, ± 5%, Metallized PEN Stacked, 1206 [3216 Metric]
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: CB017C0222JBA
Secondary Manufacturer Part#: CB017C0222JBA
Description Value
2200 pF
5%
-888
MSL 3 - 168 hours
125 °C
-55 °C
1.15 mm
3.2 mm
1.6 mm
-888
16 V
25 V