AHC1010471M025R
Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor, 470 uF, ± 20%, 25 V, Radial Can - SMD, 0.02 ohm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: AHC1010471M025R
Secondary Manufacturer Part#: AHC1010471M025R
Description Value
470 uF
± 20%
Radial Can - SMD
0.02 Ohm
4000 hours @ 125°C
125 °C
-55 °C
10 mm
10.5 mm
AHC Series
25 V