18085C223JAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.022 uF, 50 V, 1808 [4520 Metric], ± 5%, X7R, 4.57 mm, 2.03 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 18085C223JAT2A
Secondary Manufacturer Part#: 18085C223JAT2A
Description Value
0.022 uF
± 5%
1808 [4520 Metric]
Standard Terminal
X7R
125 °C
-55 °C
4.57 mm
2.03 mm
50 V