T530X157M016ATE025
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: T530X157M016ATE025
Secondary Manufacturer Part#: T530X157M016ATE025
Description Value
150 µF
20%
2917 [7343 Metric]
0.025 O
X
MSL 3 - 168 hours
125 °C
-55 °C
4 mm
7.3 mm
4.3 mm
-888
3300 A
16 V