T495C226K025ATE300
Surface Mount Tantalum Capacitor, 22 uF, 25 V, 2312 [6032 Metric], ± 10%, 300 mohm, 606 mA
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: T495C226K025ATE300
Secondary Manufacturer Part#: T495C226K025ATE300
Description Value
22 uF
± 10%
2312 [6032 Metric]
300 mOhm
-888
C
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
2.5 mm
6 mm
3.2 mm
-888
606 mA
25 V