C4AEJBW5300A3LJ
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: C4AEJBW5300A3LJ
Secondary Manufacturer Part#: C4AEJBW5300A3LJ
Description Value
30 uF
5%
Through Hole
13 V/us
3.2 mOhm
37.5 mm
MSL 1 - Unlimited
85 °C
-40 °C
-888
389 A
-888
45 mm
42 mm
30 mm
16.5 A
700 V