C276CC25100AA0J
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: C276CC25100AA0J
Secondary Manufacturer Part#: C276CC25100AA0J
Description Value
10 uF
5%
Screw Mount
15 V/us
10 mm
MSL 3 - 168 hours
85 °C
-25 °C
35 mm
56.5 mm
470 V