ALC10C331ED450
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10C331ED450
Secondary Manufacturer Part#: ALC10C331ED450
Description Value
330 uF
20%
Snap-In
0.348 mOhm
18000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
40 mm
40 mm
4910 mA
450 V