ALC10C331EC400
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10C331EC400
Secondary Manufacturer Part#: ALC10C331EC400
Description Value
330 uF
20%
Snap-In
378 mOhm
18000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
40 mm
35 mm
4210 mA
400 V