ALC10C273EL063
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10C273EL063
Secondary Manufacturer Part#: ALC10C273EL063
Description Value
27,000 uF
20%
Snap-In
24 mOhm
18000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
40 mm
80 mm
10.78 A
63 V