ALC10C223ED035
Aluminum Electrolytic Capacitor, 22000 uF, 35 V, ± 20%, Snap-In
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10C223ED035
Secondary Manufacturer Part#: ALC10C223ED035
Description Value
0.022 uF
20%
Snap-In
18000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
40 mm
40 mm
35 V