ALC10C222EL250
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10C222EL250
Secondary Manufacturer Part#: ALC10C222EL250
Description Value
2,200 uF
20%
Snap-In
57 mOhm
18000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
40 mm
80 mm
9490 mA
250 V