ALC10C153EF063
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10C153EF063
Secondary Manufacturer Part#: ALC10C153EF063
Description Value
0.015 uF
20%
Snap-In
0.044 mOhm
18000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
40 mm
50 mm
7180 mA
63 V