ALC10C103EC063
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10C103EC063
Secondary Manufacturer Part#: 85AC3688
Description Value
10,000 uF
20%
Snap-In
80 mOhm
18000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
40 mm
35 mm
4670 mA
63 V