ALC10C102EL450
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10C102EL450
Secondary Manufacturer Part#: ALC10C102EL450
Description Value
1,000 uF
20%
Snap-In
114 mOhm
18000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
40 mm
80 mm
9320 mA
450 V