ALC10C102EE250
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10C102EE250
Secondary Manufacturer Part#: ALC10C102EE250
Description Value
1,000 uF
20%
Snap-In
126 mOhm
18000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
40 mm
45 mm
5580 mA
250 V