ALC10A820CB550
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10A820CB550
Secondary Manufacturer Part#: ALC10A820CB550
Description Value
82 uF
20%
Snap-In
4.196 mOhm
10 mm
13000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
30 mm
30 mm
1490 mA
550 V