ALC10A820BD550
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10A820BD550
Secondary Manufacturer Part#: ALC10A820BD550
Description Value
82 uF
20%
Snap-In
4.178 mOhm
10 mm
10000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
25 mm
40 mm
1460 mA
550 V