ALC10A681EL550
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10A681EL550
Secondary Manufacturer Part#: ALC10A681EL550
Description Value
680 uF
20%
Snap-In
0.514 mOhm
10 mm
18000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
40 mm
80 mm
6180 mA
550 V