ALC10A680BC550
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10A680BC550
Secondary Manufacturer Part#: ALC10A680BC550
Description Value
68 uF
20%
Snap-In
5.038 mOhm
10 mm
10000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
25 mm
35 mm
1290 mA
550 V