ALC10A471DL550
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10A471DL550
Secondary Manufacturer Part#: ALC10A471DL550
Description Value
470 uF
20%
Snap-In
0.746 mOhm
10 mm
15000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
35 mm
80 mm
4430 mA
550 V